A Perfect Circle. Trasa i album w przygotowaniu

/ 9 stycznia, 2017

Zespół A Perfect Circle ogłosił, że w 2017 roku wyruszy w pierwszą od sześciu lat trasę koncertową. Trasa rozpocznie się 7 kwietnia w Las Vegas i potrwa równy miesiąc, dobiegając końca w Los Angeles. Obecny skład A Perfect Circle tworzy Maynard James Keenan (Tool, Puscifer), Billy Howerdel (Ashes Divide), James Iha (Tinted Windows, ex-Smashing Pumpkins), Jeff Friedl (Puscifer, The Beta Machine) i Matt Mcjunkins (Eagles Of Death Metal, The Beta Machine).

Tool w encyklopedii TerazRock.pl
 
Grupa zapowiedziała także, że rozpocznie prace nad nową płytą. „Powrót do komponowania dla A Perfect Circle to dobry sposób na rozpoczęcie nowego roku” – zakomunikował Billy Howerdel.
 
Ostatni album A Perfect Circle ukazał się w 2004 roku pod tytułem „Emotive”, zawierał jednak same kowery. Ostatnim albumem z premierowym materiałem jest zatem „Thirteenth Step” z 2003 roku.
 
A Perfect Circle zadebiutował w 2000 roku płytą „Mer de Noms”, która rozeszła się w Stanach Zjednoczonych w blisko dwumilionowym nakładzie, czyniąc grupę jedną z największych muzycznych sensacji przełomu wieków.

A Perfect Circle – „Judith”
 
 
Ciekawe czy rozpoczęcie prac nad nowym albumem A Perfect Circle nie wpłynie na prace nad długo wyczekiwanym albumem zespołu Tool? A wy na którą płytę bardziej czekacie?

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także