A Perfect Circle wraca do gry

/ 23 listopada, 2016

Frontman zespołów Tool, Puscifer i A Perfect Circle w drugiej połowie listopada spotkał się z fanami w Los Angeles. Rozmowę z Maynardem Jamesem Keenanem zorganizowaną z okazji premiery biografii muzyka „A Perfect Union of Contrary Things” prowadził jego kolega z tej ostatniej grupy – gitarzysta Billy Howerdel.

Panowie trochę się wygadali – mają dobrą informację dla swoich fanów: A Perfect Circle planuje trasę koncertową w 2017 roku oraz pracę nad nowymi utworami. Oznacza to, że przejście zespołu z trybu uśpienia.

Ostatnia płyta grupy, „Emotive”, ukazała się bardzo dawno temu – w 2004 roku. Nową kompozycją muzycy zaszczycili nas po raz ostatni trzy lata temu. Wtedy, na składance „Three Sixty”, opublikowany został utwór „By and Down”. Billy Howerdel opowiadał już wtedy kolejnym krążku:

Mamy kilka w pełni rozwiniętych utworów bez słów i melodii – z tego, co wiem. Przekazywałem je co jakiś czas Maynardowi, nie wiem dokładnie, ile ich było. Jeśli chodzi o muzykę, 75% podstawy następnej płyty A Perfect Circle jest gotowe. Sądzę, że wszystko sie zmieni, gdy Maynard się zaangażuje i będzie miał więcej czasu, by sięna tym skupić.

Skoro nie wychodzi z Toolem, wreszcie nadszedł ten czas?


 

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także