Rammstein ogłosił europejską trasę

/ 23 listopada, 2016

Na ten moment zespół Rammstein, który pracuje nad nowym albumem, zapowiedział osiem festiwalowych koncertów, które rozpoczną się w drugiej połowie maja na Islandii. Muzycy odwiedzą później Danię, Czechy, zagrają na niemieckich imprezach Rock am Ring i Rock im Park, później pojawią się jeszcze w Estonii, Belgii i Francji. Nie jest to tournée w ostatecznym kształcie, ponieważ między kolejnymi koncertami są spore odstępy, dlatego muzycy niedługo powinni dodać jeszcze kilka występów.

Oto szczegóły festiwalowych występów grupy Rammstein:

– 20 maja: Kopavavogur Korinn, Islandia
– 25 maja: Horsens State Prison, Dania
– 28 maja: Prague Eden Arena, Czechy
– 2-4 czerwca: Rock am Ring, Niemcy
– 2-4 czerwca: Rock im Park, Niemcy
– 11 czerwca: Tallinn Rockfest, Estonia
– 16 czerwca: Graspop Metal Meeting, Belgia
– 11 lipca: Festival de Nimes, Francja
 
Nie wiadomo oczywiście, czy Rammstein nie przyjedzie do Polski na jeden z festiwali – Open’er, Impact Festival, Metal Hammer Festival – ale należy pamiętać, że muzycy całkiem niedawno odwiedzili nasz kraj. Zagrali 27 sierpnia tego roku na wrocławskim Stadionie Miejskim.

Ostatnia studyjna płyta niemieckiej grupy ukazała się w 2009 roku, a ich ostatnim chronologicznie wydawnictwem jest box „XXI” z wszystkimi dotychczasowymi albumami na płytach winylowych oraz różnymi rarytasami, który trafił do sklepów pod koniec 2015 roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także