Absynt od grupy Wolf

/ 15 czerwca, 2013
 
Szwedzki kwartet uznawany jest za znawców i miłośników absyntu. Ponoć to ulubiony napój grupy podczas tras koncertowych. Na ostatnim studyjnym albumie Wolf, zatytułowanym "Legions of Bastards", znalazł się nawet muzyczny hołd dla tego wyskokowego napoju, w postaci piosenki "Absinthe"
 
Zespół Wolf postanowił pójść w ślady Iron Maiden i firmować nazwą grupy alkohol (o piwie Iron Maiden pisaliśmy TUTAJ). Z oczywistych względów wybór padł na absynt (wysokoprocentowy napój alkoholowy, otrzymywany jest w procesie destylacji różnego rodzaju ziół). 
 
 
Absinthe Wolf produkowany jest przez Sankta Annas Bränneri w Szwecji. Destylarnia mieści się w budynku starego kościoła w miejscowości Stråssa w pobliżu Sztokholmu. Moc tego napoju ma bardzo metalową wartość – zawartość alkoholu to dokładnie 66,6 proc. 
 
Cena półlitrowej butelki absyntu sygnowanego przez grupę Wolf wynosi 49 dolarów i 50 centów. Szwedzki kwartet zaprezentował niedawno teledysk do utworu "Absinthe". Jak można się łątwo domyślić, absynt gra w nim główną rolę:
 
  

pg

KOMENTARZE

Przeczytaj także