Accept: Nowa płyta będzie cięższa

/ 23 grudnia, 2016

W rozmowie z portalem „Metal Wani” gitarzysta Accept wyjawił, że nowa płyta nie będzie bardzo różniła się od ostatniej, czyli „Blind Rage” z 2014 roku.
 

Nie będzie drastycznie inna. Nie mam do niej dystansu, poza tym nie jest jeszcze nawet w połowie ukończona, więc nie wiem, w którą stronę pójdzie, ale miejscami jest dość ciężka – może nawet nieco cięższa niż „Blind Rage”. Ale to tylko moje odczucia. Nie będzie drastycznie inna, bo staramy się brzmieć, jak zawsze, tyle że lepiej, tworzyć lepsze, mocniejsze utwory, ale nie zagłębiać się w jakieś inne style.

 
Na początku roku Accept wyruszy w trasę koncertową z zespołem Sabaton, która obejmie także występy w Polsce (27 lutego – Gdańsk, 28 lutego – Wrocław, 1 marca – Warszawa i 3 marca – Kraków), grupa będzie starała się ukończyć materiał w trakcie trasy. Wolf przyznaje jednak, że praca w drodze jest bardzo trudna i niewykluczone, że zespół ukończy nagrania dopiero po zakończeniu koncertów, czyli w kwietniu lub w maju. Grupa planuje wydać studyjny album na przełomie lipca i sierpnia. Wcześniej, bo 13 stycznia, ukaże się koncertowy zestaw CD/DVD „Restless And Live” zarejestrowany w Niemczech w 2015 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także