Metalmania 2017 – znamy headlinera

/ 23 grudnia, 2016

Wśród kilkunastu zespołów, które 22 kwietnia 2017 roku pojawią się w Spodku, obok Moonspell, Sodom, FuriaArcturus, Tygers of Pan TangCoroner, Obsure SphinxImpaled Nazarene, ThermiTEntombed A.D., Ceti i Animations zagra także holenderska formacja Sinister, a headlinerem festiwalu będzie grupa Samael, która na Metalmanii wystąpi w specjalnym secie koncertowym.

Metalmania 2017 w pełnym składzie

Zespół Samael w przyszłym roku obchodzi trzydziestolecie swojej działalności, a na Metalmanię formacja przygotuje specjalny set, na który złożą się kultowe utwory z pierwszych płyt grupy, a także kompozycje z najnowszego albumu, który ukaże się w przyszłym roku. Podczas występu na Metalmanii głównie usłyszeć będzie można kompozycje z takich klasycznych płyt jak m.in. „Worship Him” czy „Blood Ritual”, a także po raz pierwszy – najnowsze utwory tej szwajcarskiej grupy.

Samael na muzycznej scenie obecny jest od 1987 roku, a wychodząc z blackmetalowej stylistyki, grupa wzbogaciła swoje brzmienie i ewoluowała w bardziej industrialnym kierunku. Człon formacji stanowią dwaj bracia Michael „Vorph” Locher i Alexandre „Xy” Locher , a skład grupy uzupełniają Thomas „Drop” Betrisey na basie i drugi gitarzysta Marco „Makro” Rivao. W 2011 roku ukazał się ostatni w dotychczasowym dorobku album Szwajcarów, „Lux Mundi” i zespół przygotowuje się do nagrania nowego albumu, którego premiera przewidziana jest na 2017 rok.  

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także