Sepultura w nowym teledysku opowiada o zmianie

/ 23 grudnia, 2016

Brazylijski zespół planuje premierę płyty „Machine Messiah” na 13 stycznia 2017 roku. Niedługo później Sepultura zaprezentuje ją na żywo polskim fanom.
 
Ci, którzy nie mogą się doczekać tego wydawnictwa, posłuchać już mogą utworu „I Am the Enemy” oraz obejrzeć bardzo świeży teledysk do kolejnego kawałka – „Phantom Self”. Opowiada o nim gitarzysta Andreas Kisser:
 

Zaczyna się od krótkiego intro opartego na brazylijskiej melodii „Maracatú”, pochodzącej z północno-wschodniego regionu kraju. Wymiksowaliśmy to brazylijskie brzmienie ze skrzypkami w wykonaniu tunezyjskiej grupy wiolonczelowej The Myriad Orchestra. To była sugestia producenta albumu Jensa Bogrena, który pracował z nią wcześniej i uważał, że byłaby to miła kombinacja.

 
Posłuchajcie także dalej rozmowy gitar i instrumentów skrzypcowych – zachęca muzyk. Mimo klasycznych dźwięków utwór pozostał ciężki.
 
Wokalista Derrick Green dodaje od siebie kilka słów o warstwie tekstowej:
 

Pomysł zrodził się po lekturze artykułu, którzy przysłał mi Andreas. Opowiadał o młodym człowieku, który przeżył w latach 70. straszny wypadek. Po nim nie miał pojęcia, kim jest. Nikt nie mógł się domyślić, co się działo w jego głowie. Miał przebłyski dawnego ja, lecz doktorzy zdali sobie sprawę, że zmieniła się chemia w jego mózgu. Stał się zupełnie innym człowiekiem, ciągle pozostając sobą. Ten element zmiany istnieje w każdym z nas. Ta zdolność jest ważna w naszej ewolucji jako istot ludzkich, pozwala nam przetrwać traumatyczne wydarzenia.

 

 

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także