Alex Turner (Arctic Monkeys) o talent show i muzyce pop

/ 10 września, 2013

Programy telewizyjne z gatunku "talent show" często spotykają się z krytyką środowiska muzycznego. Oczywiście tylko z tej jego części, która nie ma bezpośredniej styczności z tymi produkcjami. Kilka miesięcy temu bardzo niepochlebnie o programie "The Voice" wypowiedział się sam Brian May.

Teraz natomiast o telewizyjnym show "X Factor" postanowił wypowiedzieć się Alex Turner z Arctic Monkeys:

Ludzie są zbyt wkurzeni na "X Factor" i inne tego typu programy. Po prostu trzeba się zgodzić, że one są i będą – nie ma sensu się tym denerwować. Często mówi się, że te programy rujnują wszystko dookoła. Ale nie zapominajmy, że zawsze będzie gówniana muzyka pop, niezależnie od tego, czy powstanie za sprawą programów telewizyjnych, czy nie.

Nowy album zespołu Arctic Monkeys zatytułowany "AM" został opublikowany wczoraj. Muzycy promowali to wydawnictwo singlem "Why'd You Only Call Me When You're High?", na który składały się dwa utwory – tytułowy oraz "Stop The World I Wanna Get Off With You". Oba zostały opublikowane w sieci.

Niedawno Matt Helders wspominał, że zespół wie, kiedy należy skończyć muzyczna karierę. Zdaniem perkusisty Arctic Monkeys najważniejsze jest, żeby nie stracić "tego czegoś".

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także