Alice Cooper nagrywa album z coverami

/ 30 września, 2013

Alice Cooper ma na swoim koncie dziesiątki albumów – studyjnych, koncertowych i kompilacji. Do tego grona dołączy kolejne wydawnictwo, tym razem zawierające covery znanych utworów z lat siedemdziesiątych. Nie wiemy jeszcze, jaki tytuł będzie nosił ten album, ale o tym, że powstaje powiedział w wywiadzie dla radia 98.7 The Gater sam Alice Cooper.

Z jego wypowiedzi wynika, że skupia się przede wszystkim na utworach takich wykonawców jak The Doors, Jimi Hendrix, John Lennon i The Who. Płyta powinna pojawić się w sklepach wiosną 2014 roku. Muzyk zdradził również, że na wydawnictwie nie zabraknie znakomitych gości:

Ciągle dodajemy jakieś nazwiska do naszej listy gości. Mamy wielu kandydatów, których zobaczylibyśmy w studiu i często się zgadzają. W takich sytuacjach dobrze mieć wielu przyjaciół, koniecznie trzeba sprawdzić ich dostępność… czesem nawet trzeba ich zlokalizować i zapytać, czy w ogóle chcą z nami grać.

Alice Cooper nie zdradził jednak żadnych nazwisk.

Ostatnim krążkiem muzyka jest "Welcome 2 My Nightmare", który pojawił się w 2011 roku. Był to dwudziesty szósty studyjny album legendarnego wokalisty. Przypomnimy również, że Alice Cooper kilka miesięcy temu zagrał koncert w naszym kraju – pojawił się w Dolinie Charlotty.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także