Wokalista Carcass: pobieranie muzyki z sieci ma dobre strony

/ 29 września, 2013

Wielu muzyków mówiło już na temat nielegalnego pobierania muzyki z internetu. Większość – co zupełnie zrozumiałe – potępia takie postępowanie. Przede wszystkim dlatego, że jest to najzwyklejsza kradzież.

Jeff Walker – wokalista Carcass – powiedział w wywiadzie dla Metal Shock Finland, że dostrzega pewien pozytyw w pobieraniu muzyki z sieci:

To może być pozytywną rzeczą, ale pod warunkiem, że ludzie ściągną album, spodoba im się i zdecydują się na zakup. Jednak najgorsze są osoby, które tylko pobierają, a nigdy niczego nie kupują – to uderza w branżę muzyczną. Nikogo nie wspierają, nie są prawdziwymi fanami. Jednak nadal twierdzę, że ściąganie muzyki ma pozytywne strony. W pełni rozumiem ludzi, którzy tak robią. Jest pełno nowych płyt; ludzie zwyczajnie nie mają pieniędzy, żeby przekonać się o jakości każdej z nich. Są też zapewne osoby, które kupiły kiedyś jakieś albumy i się na nich zawiodły. Więc najlepiej jest sprawdzić coś, zanim się za to zapłaci. Uważam, że to nie różni się niczym od słuchania muzyki w radiu.

Ale, jak już wspomniałem, są osoby, które przesadzają… nie mają pojęcia, co to znaczy być fanem zespołu. Nie można próbować niszczyć ulubionego artysty. W końcu to my staramy się sprawiać przyjemność fanom. Nie prowadzimy z nimi wojny.

Zespół Carcass opublikował nowy album zatytułowany "Surgical Steel" w połowie tego miesiąca. Pojawił się na rynku za sprawa wytwórni Nuclear Blast Records. Produkcją krążka zajął się Colin Richardson.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także