Anette Olzon wyrzucono z Nightwish, bo zaszła w ciążę?

/ 20 grudnia, 2013

Zespół Nightwish istnieje od 1996 roku, ale nie ma szczęścia do wokalistek. W czasie swojej działalności muzycy z fińskiego zespołu muszą regularnie szukać nowych kandydatek na to jakże ważne stanowisko. W zespole śpiewały już Tarja Turunen i Anette Olzon. Obecnie wokalnie udziela się Floor Jansen.

Turunen została odsunięta od składu, ponieważ – jak napisano w liście otwartym – zbytnio skupiała się na sprawach finansowych. Odejście Olzon natomiast przebiegło znacznie spokojniej. Nie ma jej w zespole od 2012 roku, ale nigdzie publicznie nie informowano, jaka była przyczyna rozstania.

Głos w końcu zabrała sama wokalistka, która przyznała magazynowi Prog, że została po prostu wyrzucona:

Byłem niezwykle sfrustrowana, gdy ludzie mówili, że zostawiłam zespół – a wcale tego nie zrobiłam. Zostałam wyrzucona, dokładnie tak samo jak Tarja, może tylko w spokojniejszej atmosferze.

Anette Olzon podejrzewa również, że na taką decyzję pozostałych muzyków z Nightwish mógł wpłynąć fakt, że zaszła w ciążę:

Dokładnie tak to widzę. Z jakiego innego powodu mogli mnie wyrzucić, skoro zrobili to w momencie, gdy dowiedzieli się, że jestem w ciąży? Mieliśmy oczywiście pewne problemy w 2009 roku, ale udało nam się zorganizować dobrą trasę koncertową i później już nic złego się nie działo.

Była obecnie wokalistka zespołu Nightwish poszła w ślady swojej poprzedniczki – Tarji Turunen – i również rozpoczęła karierę solową. Jej debiutancki album zatytułowany "Shine" ujrzy światło dzienne pod koniec lutego przyszłego roku. Niedawno piosenkarka udostępniła singiel z tej płyty.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także