The National zagra w czerwcu w Warszawie

/ 20 grudnia, 2013

Klub Stodoła zaprasza na koncert międzynarodowej gwiazdy sceny indierockowej – The National. Muzycy zagrają 9 czerwca w Amfiteatrze Parku Sowińskiego w Warszawie. Informacje na temat biletów TUTAJ.

Zespół zagra w Polce w ramach trasy promującej szóstą w 14-letniej karierze grupy, płytę "Trouble Will Find Me". Sami muzycy określają ten album, jako najbardziej pewny siebie zbiór utworów, będący jednocześnie hołdem dla w pełni rozwiniętej artystycznej wizji, tematycznie poświęconej zjawisku, jakim jest brak snu.

Pierwszą inspiracją dla nowych utworów była nowonarodzona córka gitarzysty, Aarona Dessnera. Muzyk po powrocie z 22 miesięcznej trasy promującej poprzednią płytę "High Violet", przyznał, że obecność małego dziecka sprawiła, że popadł w stan, który sam określił "bezsennością i nieustającą czujnością". Zamykając się w zespołowym studiu na swoim podwórku, zaczął komponować melodie oddające jego przeżycia związane z tym nowym doświadczenie.
 
The National powstali w 1999 roku w mieście Cincinnati w stanie Ohio, obecnie rezydują na nowojorskim Brooklynie. Autorem tekstów zespołu, często określanych jako "mroczne i melancholijne", jest Matt Berninger – wokalista formacji. Resztę zespołu tworzą dwie pary braci: Aaron (gitara i klawisze) i Bryce Dessner (gitara) oraz Scott (gitara basowa) i Bryan Devendorf (perkusja).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także