Anti-Flag na dwóch koncertach w Polsce

/ 18 lutego, 2013

Warszawski koncert formacji odbędzie się w klubie Proxima. W Krakowie amerykański kwartet wystąpi na scenie klubu Kwadrat. Organizatorzy koncertu, Agencja Go Ahead i Galicja Productions wkrótce maja podać szczegóły dotyczące cen i miejsc sprzedaży biletów. 

Grupa Anti-Flag powstała w Pittsburghu. Już od pierwszej, wydanej w 1996 roku płyty "Die for the Government" zespół kojarzony był z ostrymi, manifestującymi lewicowe poglądy polityczne tekstami i sprzeciwem wobec nacjonalizmowi i faszyzmowi. W październiku 2004 roku Jim McDermott, członek Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych chwalił w swoim przemówieniu zespół za swoją pracę nad zachęcaniem młodzieży do udziału w wyborach. 
 
Na początku tego roku grupa Anti-Flag połączyła siły z Art for Amnesty i Staages Music i przygotowała własną wersję "Toast to Freedom", utworu napisanego dla uczczenia 50-lecia Amnesty International. Piosenka została zarejestrowana w berlińskim Hansa Studio. Gościnnie w nagraniach udział wzięli: Ian D`Sa (gitarzysta Billy`ego Talenta), Bernd Kurtze (Beatsteaks) oraz zespół Donots. Piosenka trafiła do dystrybucji cyfrowej 8 lutego. Wpływy z jej sprzedaży zostaną przekazane Amnesty International. 
 
 

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także