Device: nowy projekt wokalisty Disturbed

/ 18 lutego, 2013

Grupa Device powstała we współpracy z byłym gitarzystą Filter, Geno Leonardo. Debiutancki album zatytułowany po prostu "Device" będzie miał swoją premierę 9 kwietnia tego roku. Ukaże się on nakładem wytwórni Warner Bros Records. 

W nagraniach debiutanckiego materiału wzięli udział znamienici goście. W utworze "Out of Line” zaśpiewał Serj Tankian, a partie basowe zagrał Geezer Butler z Black Sabbath. W kompozycji "Opinion" będzie można usłyszeć Toma Morello. Utwór "Haze" to gościnny występ wokalisty Avenged Sevenfold, M. Shadowsa. W piosence "Through It All” zaśpiewał z kolei Glenn Hughes, legendarny wokalista m.in. Deep Purple i Black Sabbath. 
 
– Zgapiłem to od hip-hopowców, którzy zapraszają do nagrań wszystkich, łącznie ze swoimi matkami – wyjaśnia żartobliwie David Draiman, lider Device. – To coś, czego nigdy nie zrobiliśmy w Disturbed. Chciałem zaprosić do współpracy kolegów i przyjaciół, którzy są tak niesamowicie utalentowani i zdolni. Byłem ogromnie zaszczycony, że wszyscy na to przystali – dodał. 
 
Geno Leonardo traktuje Device jako projekt studyjny ponieważ chce się poświęcić swoim innym zainteresowaniom i rodzinie. Stąd dokooptowanie przez Draimana do składu dwóch muzyków, by formacja mogła funkcjonować jak normalny zespół. Do Device dołączył Will Hunt, perkusista Evanescence oraz Virus, gitarzysta formacji Dope. 
 

 

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także