Apocalyptica jeszcze bardziej symfonicznie

/ 11 czerwca, 2013

Było już kilka zespołów, które próbowało swoich sił z orkiestrą, co nie zawsze kończyło się z dobrym skutkiem. Tym razem wyzwania podjęła się formacja Apocalyptica, która po raz pierwszy w swojej historii planuje występy z orkiestrą klasyczną.

Finowie z Apocalyptica do współpracy zaprosili rodzimą orkiestrę kameralną Avanti! To jedna z najbardziej znanych orkiestr w Finlandii, doceniana również na świecie. W kolekcji ma ona wiele nagród m.in. Gramophone Prize, która uznawana jest za Oscara w muzyce poważnej.

Orkiestra w dwudziestopięcioosobowym składzie zagra z zespołem Apocalyptica specjalnie przearanżowane na tę okazję utwory z repertuaru tego fińskiego kwartetu.

Zapowiedziana trasa koncertowa rozpocznie się w marcu 2014 roku w Finlandii. Obejmie m.in. Rosję, Niemcy, Polskę, Białoruś i kraje nadbałtyckie.

Jedyny koncert symfoniczny grupy Apocalyptica w Polsce odbędzie się w warszawskiej Sali Kongresowej (więcej na ten temat piszemy TUTAJ).

Ostatnim albumem zespołu Apocalyptica jest wydany w 2010 roku album ''7th Symphony''. Gościnnie na płycie wystąpili m.in. Dave Lombardo (perkusista niedawno rozstał się z grupą Slayer) oraz Gavin Rossdale z grupy Bush. Album "7th Symphony" był promowany przez teledysk do utworu "End of me":

lg

KOMENTARZE

Przeczytaj także