Muzyk TDEP się połamał. Trasa odwołana

/ 11 czerwca, 2013
 
Słowo "połamana" często padało przy opisie muzyki wykonywanej przez The Dillinger Escape Plan. Niestety teraz musimy go użyć w zupełnie innym znaczeniu. Ben Weinman, gitarzysta tej amerykańskiej grupy złamał prawą rękę wraz z nadgarstkiem. Czerwiec upłynie gitarzyście TDEP pod znakiem leczenia i rehabilitacji. 
 
Kontuzja gitarzysty spowodowała, że zespół The Dillinger Escape Plan odwołał letnią trasę koncertową. W ramach europejskich występów grupa miała zagrać 20 czerwca podczas imprezy MetalFest w Jaworznie. Organizator festiwalu zapowiedział, że pracuje nad zastępstwem dla tej amerykańskiej formacji. 
 
 
Grupa planuje powrócić na scenę w lipcu, w ramach występów na festiwalu objazdowym Summer Slaugher po Stanach Zjednoczonych. – Pozostawanie na trasie, wiedząc, że nie będziemy występować w pełnym składzie na scenie nie byłoby dla każdego z nas zbyt komfortowe – stwierdził Greg Puciato, wokalista The Dillinger Escape Plan. – Ben będzie w ciągu najbliższego miesiąca wracać do zdrowia i będziemy gotowi do demolki podczas Summer Slaugter. Następnie jesienią wrócimy w pełnej gotowości do Europy – dodał frontman TDEP
 
Niestety jesienna trasa koncertowa po Europie nie uwzględnia na razie Polski. Niewykluczone jednak, że muzycy The Dillinger Escape Plan w związku z czerwcową absencją będą chcieli wystąpić w naszym kraju. 
 
Grupa wydała w maju nowy album, zatytułowany "One Of Us Is The Killer". Był on promowany przez teledysk, który można zobaczyć TUTAJ

pg

KOMENTARZE

Przeczytaj także