Paul McCartney: kolejny romans z elektroniką

/ 11 czerwca, 2013
 
Włoski zespół The Bloody Beetroots, którego muzycy ukrywają twarze za maskami szykuje się do wydania nowego singla zatytułowanego "Out of Sights". W serwisie iTunes będzie on dostępny od 18 czerwca, natomiast już w najbliższy piątek (14 czerwca) utwór będzie można w całości odsłuchać na stronie magazynu Rolling Stone. Poniżej przedstawiamy muzyczną zapowiedź singla:
 
 
Włochom udało się zaprosić do prac nad tym utworem znamienitych gości. W piosence wystąpili Paul McCartney oraz  Martin "Youth" Glover (współzałożyciel Killing Joke). Obydwaj muzycy nie po raz pierwszy współpracują z sobą przy tworzeniu muzyki elektronicznej. 
 
Paul McCartney oraz Youth wydali wspólnie trzy albumy pod szyldem The Fireman. Pierwszy z nich, zatytułowany "Strawberries Oceans Ships Forest" został wydany w 1993 roku. – Aby stworzyć wokół projektu atmosferę tajemniczości, album ukazał się pod szyldem The Fireman, a w jego opisie nie można było znaleźć nazwisk obu muzyków. Firma EMI szybko jednak zadbała o odpowiednią promocję, nie kryjąc, kto stoi za tym projektem. Choć niewątpliwie muzyka, jaką zaproponował The Fireman, nie była adresowana do przeciętnego odbiorcy twórczości McCartneya – pisze Michał Kirmuć we wkładce poświęconej McCartneyowi w czerwcowym numerze pisma Teraz Rock
 
Paul McCartney już 22 czerwca wystąpi w Polsce. Niedawno mogliśmy się przekonać w jakiej koncertowej formie jest muzyk. Wszystko za sprawą nagrania wideo z pierwszego występu eksbeatlesa w Ameryce Północnej w ramach trasy "Out There"

pg

KOMENTARZE

Przeczytaj także