Kult ze złotą płytą i niespodzianką

/ 11 czerwca, 2013

Zespół Kult jest według wielu zestawień jednym z najchętniej słuchanych artystów w Polsce. Potwierdziło się to również tym razem, kiedy najnowszy album grupy "Prosto" pokrył się złotem. Wyróżnienie muzykom przyznano 10 czerwca podczas spotkania z fanami w klubie Kosmos (zapowiadaliśmy je TUTAJ).

Kilkanaście tysięcy osób kupiło płytę "Prosto" i jak się okazuje, kupują kolejni. Dziennik Gazeta Prawna podał, że nowe dzieło Kazika Staszewskiego i spółki zbliża się już do platyny.

Płyta zdobyła uznanie nie tylko wśród fanów, ale wysoko ocenili ją również recenzenci. W najnowszym wydaniu pisma Teraz Rock "Prosto" okrzyknięto płytą miesiąca. – "Prosto" to portret Kultu w wybornej formie. Pewnie, z klasą i ogromnym entuzjazmem zmierzającego w przyszłość. Z porywającym, tchnącym świeżością repertuarem, jakiego mógłby mu pozazdrościć niejeden młody zespół – napisał Wiesław Weiss w recenzji. 

Ostatni sukces nie rozleniwił muzyków Kultu, którzy szykują dla fanów niespodziankę. Jest to winylowa edycja albumu "Prosto'', która na rynku pojawi się w wakacje.

Złota płyta za album "Prosto" jest czwartą w historii zespołu Kult. Wcześniej formacja zdobyła to wyróżnienie za: "Tata Kazika"  (1993), "Ostateczny krach systemu korporacji" (1998) oraz "Poligono Industrial" (2005).

Album "Prosto" zapowiadany był przez utwór "Układ Zamknięty", który jednocześnie promował film Ryszarda Bugajskiego o tym samym tytule:

Swoją premierę miał już drugi teledysk z nowej płyty. Tym razem wideoklip nakręcono do utworu "Dobrze być dziadkiem".

Przypomnijmy, że w majowym numerze pisma Teraz Rock, znalazł się specjalny dodatek w całości poświęcony płycie "Prosto".

lg | fot. Katarzyna Zaremba/mentalporn

KOMENTARZE

Przeczytaj także