Arch Enemy przedstawia nową wokalistkę

/ 17 marca, 2014

Co prawda Angela Gossow nie jest współzałożycielką zespołu Arch Enemy, ale obecnie niewielu fanów potrafi sobie wyobrazić szwedzki zespół bez niej. Najwyraźniej miłośnicy talentu wokalistki – która pełni tę rolę od 2000 roku – będą musieli przełknąć gorzką pigułkę, ponieważ właśnie poinformowano, że Angela Gossow nie jest już frontwoman zespołu.

Na oficjalnej stronie Arch Enemy w serwisie Facebook mogliśmy przeczytać między innymi:

Na początku czerwca 2014 roku Arch Enemy opublikuje swój dziewiąty album pt. "War Eternal" nakładem Century Media Records i Trooper Entertainment w Japonii. Przy okazji nadchodzącej publikacji zespół będzie wprowadzał do składu nowego członka: Alissę White-Gluz, byłą wokalistkę kanadyjskiego zespołu The Agonist. Angela Gossow, która dołączyła do Arch Enemy w 2000 roku i nagrała swój pierwszy album zatytułowany "Wages of Sin" w 2001, ustępuje ze stanowiska frontwoman i zajmie się szeroko rozumianym managementem, gdy Alissa zajmie jej miejsce.

W tej sprawua wypowiedziała się również sama zainteresowana, Angela Gossow:

Drodzy fani Arch Enemy, to nie jest łatwa sytuacja… Zdecydowałam się ustąpić ze stanowiska wokalistki w zespole. Po 13 latach zajebistego metalu, sześciu albumach i niezliczonych trasach koncertowych na pięciu kontynentach czuję potrzebę zmian, chcę otworzyć nowy etap w moim życiu, być z moją rodziną i realizować się na płaszczyźnie biznesowej. Będę managerem Arch Enemy i zajmę się wspieraniem innych artystów.

Nowa wokalistka – Alissa White-Gluz – napisała, że spełniło się jej wielkie muzyczne marzenie, a zespół Arch Enemy był dla niej inspiracją od lat. Wyraziła nadzieję, że uda jej się wprowadzić nową jakość do zespołu.

Frontwoman ma 29 lat, urodziła się w kanadyjskiej miejscowości Quebeck i w swojej dziesięcioletniej karierze występowała przede wszystkim w zespole The Agonist. Uważana jest nie tylko za niezwykle zdolną wokalistkę, ale również za jedną z najładniejszych w branży. 

Arch Enemy – już w nowym składzie – pojawi się w Polsce w związku z Seven Festival (więcej TUTAJ).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także