Soundgarden znalazł perkusistę na trasę

/ 17 marca, 2014

Od kilku miesięcy wiadomo, że jedna z gwiazd zespołu Soundgarden – perkusista Matt Cameronnie zaprezentuje się podczas tegorocznej trasy koncertowej. Muzyk przyznał, że chce poświęcić nieco czasu swojej rodzinie i zdecydował, że będzie koncertował z Pearl Jam. Długo nie było wiadomo, kto ostatecznie pojawi się na scenie w jego miejsce, ale brazylijskie media są niemalże pewne, że będzie to Matt Chamberlain.

Jest to o tyle ważna informacja, że popularna amerykańska formacja pojawi się również w naszym kraju. Przypomnijmy, że Soundgarden jest jedną z gwiazd czerwcowego Life Festival 2014, który odbędzie się w Oświęcimiu (więcej na temat imprezy TUTAJ).

Matt Chamberlain jest znany przede wszystkim jako znakomity perkusista sesyjny, choć w swojej bogatej karierze brał udział w wielu trasach koncertowych. Ma na swoim koncie udział w nagraniu ponad 200 utworów, a na liście współpracowników są chociażby: Peter Gabriel, Elton John, Tori Amos, czy John Mayer.

Ostatnim studyjnym albumem Soundgarden jest płyta "King Animal", która ujrzała światło dzienne pod koniec 2012 roku. Na wydawnictwie znalazło się w sumie trzynaście kompozycji, a płytę promował między innymi teledysk przygotowany na potrzeby singla "Halfway There":

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także