Armia zapowiada nowy album

/ 11 września, 2015

Już 16 października ukaże się nowy studyjny krążek Armii zatytułowany "Toń". Ta legendarna formacja, której od 1985 roku przewodzi Tomasz Budzyński, powraca z jedenastym już w swoim dorobku albumem studyjnym, którym zaskoczy niejednego fana grupy.

Lider Armii o nowej płycie:

Można powiedzieć, że przez tyle lat wszystko zostało powiedziane i nasz styl się wyczerpał. Ale nie chcę, by Armia była takim zespołem jak Motorhead, który ciągle nagrywa te same utwory. Zawsze próbuję iść jakąś nową ścieżką, bo jestem ciekaw świata i mam odwagę eksperymentować. Wiem, że wielu fanów chciałoby, bym ciągle nagrywał "Legendę II" czy "Legendę III", ale nie jestem dinozaurem albo jakąś skamieliną, aby robić takie rzeczy. Nasza twórczość nie polega na tym, aby zadowolić gusta naszych fanów czy spełniać ich oczekiwania. Wręcz przeciwnie, nagrywamy na przekór tym oczekiwaniom. Myślę, że uda się nam znowu zaskoczyć.

Aktualnie Armia działa w następującym składzie: Tomasz Budzyński – wokal, Rafał Giec – gitara, Darek Budkiewicz – bas, Kuba Bartoszewski – waltornia i Amade Kaźmierczak – perkusja.

Dyskografię zespołu zamyka album "Podróż na Wschód", który ukazał się w 2012 roku. Krążek przygotowany do filmu o tym samym tytule zawiera utwory Armii i The Soundrops z wplecionymi fragmentami dialogów i efektów dźwiękowych.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także