Atari Teenage Riot na dwóch koncertach w Polsce

/ 18 sierpnia, 2011

Alec Empire założył Atari Teenage Riot w 1993 roku razem z Carlem Crackiem. Niebawem do grupy dołączyłą Hanin Elias, której wokal stał się charakterystycznym elementem zespołu. ATR to reprezentanci nurtu digital hardcore, którego nazwa pochodzi od wytwórni, założonej w 1994 roku przez Aleca. Twórczość zespołu to połączenie gitarowego grania z szeroko pojętą, agresywną elektroniką. Grupa jest jednoznacznie zadeklarowana ideogicznie – teksty charakteryzuje postawa antysystemowa i antyfaszystowska.

ATR rozpadli się w 2000 roku, rok później zmarł Carl Crack, a powodem było przedawkowanie narkotyków. Przez jakiś czas Alec Empire oraz Hanin Elias poświęcili się karierom solowym, jednak w 2010 roku frontman postanowił reaktywować zespół, zapraszając do współpracy CX Kidtronica oraz wokalistkę Nic Endo. W takim też składzie legendy digital hc wystąpią w Polsce – supportować ich będzie grupa Junkie Punks.

Atari Teenage Riot wystąpią w warszawskiej Progresji 15 października, dzień później natomiast zagoszczą we wrocławskim Firleju. Ceny biletów to 80/90 zł w Warszawie oraz 75/85 we Wrocławiu.

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także