Avenged Sevenfold ostro pracuje nad płytą

/ 11 czerwca, 2013
 
Ostatni studyjny album Avenged Sevenfold, zatytułowany "Nightmare" wspiął się na szczyt listy Billboard 200. Przed zespołem zatem ciężkie zadanie, by powtórzyć ten sukces. Następca "Nightmare" według zapowiedzi grupy powinien się ukazać na rynku pod koniec lata. 
 
W sieci raz po raz zespół prezentuje fragmenty utworów z nadchodzącej, szóstej płyty. Najnowszy z  nich, zatytułowany "#tease13" można zobaczyć poniżej:
 
 
Wcześniej opublikowano film, z którego wynika, że na płycie usłyszymy sekcję dętą:
 
 
Nowy album  Avenged Sevenfold będzie pierwszym, w którego pisaniu nie brał udziału James "The Rev" Sullivan (perkusista zmarł 28 grudnia 2009 roku). Producentem nowego dzieła jest Mike Elizondo, który odpowiedzialny był za brzmienie poprzedniej płyty grupy. Elizondo ma na swoim koncie również współpracę z takimi artystami jak: Mastodon, Dr. Dre, Eminem, czy 50 Cent. 
 
W 2012 roku premierę miał utwór "Carry On", który znalazł się w ścieżce dźwiękowej gry "Call of Duty: Black Ops II". Według muzyków Avenged Sevenfold nie jest jednak wyznacznikiem stylu muzycznego nowej płyty. – Nowa płyta ma w sobie dużo więcej atmosfery Black Sabbath i Led Zeppelin niż "Carry On". Jest zdecydowanie więcej Sabbathów w tym co piszemy. Jesteśmy dumni z "Carry On", ale ten album będzie na zupełnie nowym poziomie – powiedział w jednym z wywiadów M. Shadows, wokalista grupy. 
 

pg

KOMENTARZE

Przeczytaj także