Daft Punk nagrywa z Westem, produkuje Rubin

/ 11 czerwca, 2013

Płyta zatytułowana "Yeezus" rapera Kanye Westa może okazać się interesująca również dla fanów innych gatunków muzycznych. Słynny muzyk zaprosił do współpracy Francuzów z duetu Daft Punk, którzy gościnnie udzielili się w utworach "Black Skinhead", "On Site" i "I Am A God".

Na krążku pojawiło się również wielu innych znakomitych gości, wśród których wyróżnia się Bon Iver. Muzyk wspomógł rapera w utworze "Can't Handle My Liquor". Niespodzianką jest również współpraca z legendarnym producentem, Rickiem Rubinem. Jest on znany z pracy z zespołami rockowymi i metalowymi, ale produkował przecież albumy takich wykonawców jak LL Cool J, czy Run-D.M.C. Teraz do swojej obszernej listy może dodać Kanye Westa.

– Wszystko co robiłem, począwszy od teledysku do "New Slaves", a skończywszy na całym albumie, stało pod znakiem: Co by zrobił Rick Rubin? – opowiadał Kanye West na nowojorskiej imprezie, na której odbyło się pierwsze odsłuchanie krążka "Yeezus". W klubie zasiedli między innymi Jay-Z, Beyoncé, Timbaland, czy Busta Rhymes.

Płyta pojawi się na rynku 17 czerwca.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także