Axl Rose zakończył spór z byłym muzykiem Guns N’ Roses

/ 28 listopada, 2016

W połowie września tego roku były muzyk Guns N’ Roses Chris Pitman złożył pozew przeciwko Axlowi Rose’owi w związku z niewypłaceniem mu 125 tys. dolarów. Tyle multiinstrumentalista miał zarobić przez ponad rok pracy w zespole. Rachunek powinien zostać opłacony w październiku 2012 roku, klawiszowiec i basista wraz z odsetkami żądał 163 tys. dolarów.
 
Jak donosi strona tmz.com, sprawa w sądzie właśnie się zakończyła. Według źródeł portalu Axl Rose zapłaci Pitmanowi „znacznie mniej”, niż ten żądał. Ile dokładnie, nie wiemy. Tę informację sąd utaił.
 
Czy klawiszowiec chciał zbyt dużo? Wokalista obecnie z pieniędzmi nie powinien mieć problemu. W tym roku Guns N’ Roses zarabia ok. 4 mln dolarów tylko na jednym koncercie. Jak wyliczał jakiś czas temu magazyn „Billboard”, tylko przez dwa miesiące do kasy zespołu trafiło 117 mln dolarów. A trasa „Not in This Lifetime” jeszcze się nie skończyła.
 
Chris Pitman grał z Axlem od 1998 roku. Z GNR raczej nie rozstał się w przyjaźni. Później przepraszał za swoje słowa, ale to nie pomogło – z zespołu wyleciał w 2016 roku, zastąpiła go Melissa Reese.
 

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także