Basista Guns N' Roses wspomina pierwsze spotkanie z Axlem Rose'em

/ 30 maja, 2016

W pierwszej zapowiedzi „It’s So Easy and Other Lies” basista Guns N’ Roses Duff McKagan i jego przyjaciele wspominali, jak w ogóle muzyk z Seattle trafił do Los Angeles. Potem kilka słów od siebie dodali Slash i Nikki Sixx z Mötley Crüe i Sixx:A.M. Przyszła pora, by opowiedzieć o tym, jak przyszły basista Guns N’ Roses spotkał frontmana tej formacji.

Gdy pojawiłem się na pierwszej próbie pod koniec maraca 1985 roku, Axl i ja powiedzieliśmy sobie „cześć” i zaczęliśmy żartować o tym i o tamtym. Polubiłem go z miejsca. Później, przy mikrofonie, Axl wydał jeden z tych dwóch odgłosów. To było coś, czego nigdy wcześniej nie słyszałem. To były dwa głosy wydobywające się naraz. Podejrzewam, że muzykologia ma na to jakąś nazwę, w tamtej chwili wiedziałem, że ten gość jest zupełnie inny od wszystkich.

Dokument „It’s So Easy and Other Lies”, który powstał na podstawie autobiografii Duffa McKagana (która w Polsce ukazała się pod tytułęm „Sex, drugs & rock n’ roll… i inne kłamstwa”), można zobaczyć w wybranych amerykańskich kinach. Po dystrybucji kinowej film powinien trafić na DVD.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także