Betrayer: nowy album w marcu

/ 10 lutego, 2015

Po latach nieobecności na scenę wraca legenda polskiego death metalu – zespół Betrayer.  Album,  zatytułowany "Infernum In Terra", ukaże się 18 marca i będzie to wyjątkowe wydawnictwo, bo wyprodukowane w kooperacji między Mystic Production oraz Witching Hour. Płyta została nagrana w Antubis Studio w Kwidzynie, w okresie od jesieni 2013 do lata 2014, zaś masteringu dokonali bracia Wiesławscy w Hertz Studio.

Obecnie Betrayer tworzą Piotr "Berial" Kuzioła (bas, wokal) i Sławek "Mokry" Tomkiewicz (gitara) z Koszalina oraz Krzysiek Tubaja (gitara) i Piotr "Vjader" Majka (perkusja) z Kwidzyna.

"Infernum In Terra" ukaże się w dwóch formatach – digipak oraz gatefold, będzie również dostępna na wszystkich platformach cyfrowych.

Betrayer  na początku lat 90., obok takich zespołów jak Imperator, Vader czy Armagedon, kształtował polską scenę deathmetalową. Powstały w Słupsku w 1989 roku, lata swojej świetności przechodził jako kwartet koszalińsko-słupski na początku lat 90. W 1991 roku Betrayer nagrał doskonałe oficjalne demo "Necronomical Exmortis" oraz w 1994 roku debiutancki album "Calamity" , które po dziś dzień uważane są za kamienie milowe w historii polskiego death metalu. Płyta pod banderą Nuclear Blast ukazała się na całym świecie i była, obok "The Ultimate Incantation" Vader, jedną z pierwszych wydanych przez polski zespół na tak szeroką skalę. Betrayer  brał udział w najbardziej prestiżowych wówczas festiwalach jak choćby Metalmania, Death Metal Festival , Jarocin czy  S’thrash’ydło  oraz niezliczonej liczbie koncertów.

mg

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także