Patti Smith na OFF Festival 2015

/ 10 lutego, 2015

Do i tak już znakomicie obsadzonego OFF Festivalu dołączyli właśnie kolejni wykonawcy. Bez wątpienia najbardziej elektryzujące jest ogłoszenie Patti Smith, która zagra w Polsce album "Horses".

– Najważniejszym artystą, którego dziś ogłaszam i ogromnym wydarzeniem w 2015 roku jest Patti Smith. Jestem bardzo dumny, że będzie to miało miejsce na OFF Festivalu. To artystka niezwykła, legendarna, taka, która wpłynęła na rozwój muzyki w ogromny sposób. Patti Smith zagra na OFF Festivalu swój kultowy, debiutancki album pt. "Horses", który obchodzi w tym roku swoje 40-lecie – mówił w Trójce dyrektor katowickiego festiwalu Artur Rojek.

Nie oznacza to oczywiście, że skład imprezy został zamknięty. Wręcz przeciwnie. Wczoraj, poza Patti Smith, ogłoszono nazwy kolejnych zespołów, które zaszczycą OFF Festival 2015. Są to: Son Lux, Future Brown, Pablopavo, Władysław Komendarek, Decapitated, Innercity Ensemble, The Budos Band, Peaking Lights & Selvhenter. Przypomnijmy, że wyżej wymienieni dołączyli do ogłoszonych wcześniej, między innymi Run The Jewels, Sunn O))) czy The Julie Ruin.

Post użytkownika OFF Festival.

Impreza odbędzie się między 7 a 9 sierpnia tego roku. Jest to jubileuszowa, dziesiąta edycja festiwalu.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także