Bill Ward z Black Sabbath chwali Larsa Ulricha

/ 19 października, 2014

Bill Ward, który niestety nie współpracuje już z Black Sabbath, jest uznawany za jednego z najlepszych perkusistów w historii. Co prawda obecnie może jego akcje nie stoją zbyt wysoko, ale nadal jest cenionym autorytetem i niekwestionowanym specjalistą. Lars Ulrich z drugiej strony, choć współtworzy słynną Metallikę, nie uważany jest w środowisku za wirtuoza. Nie oceniamy, czy to sprawiedliwa czy niesprawiedliwa ocena, oddajemy natomiast głos wspomnianego Wardowi.

Bill jest bowiem zachwycony umiejętnościami perkusisty Metalliki i mówił o tym w programie radiowym "Rock 50":

Lars to wyjątkowy perkusista. Jego granie jest uduchowione. Bardzo mi się podoba. Wiele dźwięków, które stworzył Lars, zagrałbym podobnie (…) Jego perkusyjne umiejętności wykreowały Metallikę na jeden z największych zespołów metalowych. Zasługuje na zdecydowanie większą chwałę. Jest inspiracją i przykładem dla młodych adeptów tego fachu. Jeśli więc ktoś uczy się grać albo chce odkryć nowe techniki, koniecznie powinien posłuchać Larsa. Od niego można się wiele nauczyć.

To bez wątpienia spora pochwała – szczególnie z ust tak znakomitego i zasłużonego perkusisty, jakim jest Bill Ward. W tym samym wywiadzie były członek Black Sabbath wspomniał, że zajmuje się obecnie graniem ze swoim nowym zespołem i bierze udział w licznych koncertach. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także