Black Sabbath pracuje nad nowym albumem!

/ 16 sierpnia, 2011

Informację o pracy nad nowym albumem potwierdził Tony Iommi w wywiadzie dla Birmingham Mail. Zespół w starym składzie – czyli właśnie z nim, Ozzy’m Osbournem i Billem Wardem – przygotowuje się do nagrania nowego albumu studyjnego oraz do przyszłej trasy koncertowej. Teksty do utworów zostały już napisane, a sama płyta ukaże się najprawdopodobniej w przyszłym roku! Jak zapowiada Iommi, zespół wróci do starych i sprawdzonych rozwiązań muzycznych.

Co ciekawe, żaden z członków Black Sabbath nie potwierdził wcześniej informacji o powrocie, choć wielokrotnie to sugerowano. Jak powiedział Iommi, najtrudniej było zapanować nad Osobournem, który najczęściej udziela się w telewizji i mogło się zdarzyć, że zdradziłby tak pilnie strzeżony sekret. Nie doszło jednak do takiej sytuacji i – tak jak planowali członkowie zespołu – Iommi mógł w niedawnym wywiadzie potwierdzić to, o czym już tak wiele się mówiło. Teraz to informacja oficjalna!

Black Sabbath ostatni raz w oryginalnym składzie wystąpiło na koncercie w 2005 roku. Natomiast 12 lat temu próbowali nagrać pierwszy od 1978 roku album, ale po kilku utworach porzucili ten pomysł. Miejmy nadzieję, że teraz w końcu się uda!

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także