Rozpad Rhapsody Of Fire!

/ 16 sierpnia, 2011

Decyzja gitarzysty Luca Trulliego i klawiszowca Alexa Staropoli jest zaskakująca, zwłaszcza biorąc pod uwagę sukces ostatniego albumu Rhapsody Of Fire, który został wydany w lipcu tego roku. Co prawda płyta „From Chaos To Eternity” była zakończeniem muzycznej sagi, tworzonej przez zespół, ale nawet w tych okolicznościach decyzja o odejściu dwóch kluczowych postaci jest sporym szokiem.

We wspólnym oświadczeniu, Trulli i Staropoli podziękowali swoim fanom za zaufanie. Powiedzieli jednocześnie, że decyzja o odejściu jest dla nich bardzo trudna, ponieważ Rhapsody Of Fire (wcześniej Rhapsody) jest niezwykle ważnym elementem ich życia. Powodem tej decyzji jest chęć poszukiwania nowych inspiracji muzycznych i doznań artystycznych.

Warto wspomnieć na koniec, że odejście dwóch założycieli nie oznacza wcale końca zespołu. W składzie są w końcu nadal Fabio Lione (wokal), Tom Hess (gitara) oraz Alex Holzwart (perkusja). Ten ostatni zapewnił, że nadal czują motywację do tworzenia muzyki pod szyldem Rhapsody Of Fire i już teraz planują wielkie światowe tournee.

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także