Blindead w Krakowie i Katowicach

/ 14 stycznia, 2014

Agencja Knock Out Productions przypomina o dwóch gigach, które odbędą się już 17 oraz 18 stycznia. Jako gwiazda wystąpi na nich grupa Blindead, jeden z najlepszych i najbardziej interesujących metalowych zespołów w naszym kraju. Jako support zagra Ampacity.

Pierwszy koncert odbędzie się w krakowskim klubie Kwadrat, drugi natomiast w katowickim MegaClubie. Bilety w cenie 30 złotych nadal w sprzedaży (wejściówki w dniu koncertu są o 5 złotych droższe).

Blindead dokonał sztuki współcześnie niełatwej, korzystając z przepastnego dziedzictwa metalu, post metalu, alternatywnego rocka, muzyki ilustracyjnej i nowoczesnej elektroniki, stworzył własny, rozpoznawalny styl. Styl, którego składnikami są zarówno potworny ciężar, jak i subtelne dźwięki płynące sobie dostojnie w przestrzeni, elektroniczne ozdobniki Hervy'ego, wspólnie tworzące wyjątkowe pejzaże, kryjące wiele cudów pod powierzchnią. Są częścią stylu agresywne wokale (choć tych na "Absence" nie uświadczymy), jaki delikatny śpiew Nicka, no i przede wszystkim opowiadane przez niego niesamowite, frapujące, wciągające historie.

Załoga z Trójmiasta – Ampacity – w piękny sposób reanimuje muzyczne klimaty sprzed lat. W jej kawałkach słychać esencję dokonań artystów z drugiej połowy lat 60. i pierwszej połowy 70. XX wieku, a także stoner i sludge. .

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także