Bob Geldof i Biohazard zagrają w Lublinie

/ 9 czerwca, 2015

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie, zarządca  lubelskiego obiektu. Koncert Boba Geldofa z The Boomtown Rats rozpocznie się o godzinie 21.30, a Biohazard – o 20.00. Bilety trafiły do sprzedaży w poniedziałek 25 maja.

Jak mówi Tomasz Grodzki, prezes spółki MOSiR Lublin, organizatora koncertu, założeniem przedsięwzięcia jest promowanie Areny Lublin jako nowoczesnego i wielofunkcyjnego obiektu, który będzie gościć nie tylko ciekawe dla widza wydarzenia sportowe, ale także muzyczne.

Czerwcowy koncert, który będzie czterogodzinnym widowiskiem w mocno rockowym wydaniu, to pierwsze z naszych muzycznych przedsięwzięć. Chcemy zapraszać do naszego obiektu gwiazdy, tworzące i koncertujące od lat oraz cieszące się często kultowym statusem wśród fanów. Bob Geldof z zespołem The Boomtown Rats i Biohazard z pewnością odpowiadają tym kryteriom.

Pochodząca z Brooklynu w Nowym Jorku grupa Biohazard powstała w 1987 roku i należy do czołowych przedstawicieli muzyki łączącej w sobie takie style jak hardcore, punk, metal i rapcore. Światową sławę zdobyła na początku lat 90. dzięki płytom "Urban Discipline" i "State of the World Address", zawierającymi tak popularne utwory jak "Punishment", "Shades of Grey" czy "Tales From the Hard Side". Ostatni album zespołu, "Reborn in Defiance", ukazał się w 2012 roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także