Lamb of God opowiada o pobycie w czeskim więzieniu

/ 9 czerwca, 2015

512” to drugi singiel z nadchodzącej płyty Lamb of God „VII: Sturm Und Drang”. Jego tytuł to po prostu numer celi, w której przebywał w więzieniu w Pradze frontman zespołu, Randy Blythe, w oczekiwaniu na wyrok. W 2013 roku wszystkie zarzuty zostały oddalone, jednak areszt i odosobnienie zmieniły muzyka na zawsze. W wywiadzie z „Rolling Stone” wspomina:

Zamykają cię w najgorszym, najbardziej ponurym i mrocznym miejscu w więzieniu. Nie widziałem nawet słońca, by powiedzieć, która jest godzina. Systematycznie osiągałem kolejne, niższe poziomy przygnębienia.

Poza tym pomieszczeniem mógł przebywać tylko godzinę dziennie – wtedy, gdy więźniowie korzystali ze spacerniaka.

Byłem w swojej celi 23 godziny na dobę. Na jedną godzinę dziennie wychodziłam na ten skrawek przestrzeni i chodziłem tam i z powrotem. Widziałem zegar nad podwórkiem. Gdy tak chodziłem sprawdzałem godzinę, żeby upewnić się, że czas upływa. Nie miałem zegarka, nic nie miałem.

Posłuchajcie o tej dziwacznej wycieczce mentalnej w utworze „512”.

Wkrótce Lamb of God udostępni oficjalny teledysk do tego utworu. Wyreżyseruje go Jorge Torres-Torres.

Wcześniej poznaliśmy już utwór „Still Echoes”, również mającą swój początek w więzieniu na Pankracu w Pradze. Opowiada on o wciąż żywej w opowieściach przeszłości. Randy Blythe podczas pobytu tam dzięki innym współwięźniom dobrze poznał historię tego miejsca.

Na końcu mojego korytarza była gilotyna z czasów, gdy znajdowało się tam nazistowskie więzienie. W latach 1943-1945 z użyciem tej gilotyny zamordowano tam prawie 2000 ludzi – to było tańsze niż strzelanie czy szybsze niż wieszanie. Siedziałem tam nocą i myślałem o tych wszystkich ludziach – mężczyznach i kobietach, którym odcięto głowy, w miejscu nie tak daleko ode mnie.

Lamb of God zaczyna już ogrywać nowy materiał na koncertach. Pierwszy singiel z nadchodzącej płyty swoją premierą na żywo miał 7 czerwca 2015 roku podczas festiwalu Rock Am Ring. Posłuchać go możecie od około 22 minuty.

Z całym albumem „VII: Sturm Und Drang” będziemy mogli zapoznać się 24 lipca 2015 roku.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także