Bracia Cavalera wykonali "Roots" Sepultury

/ 27 czerwca, 2016

Max i Igor Cavalera 24 czerwca 2016 roku wystąpili w Kanadzie na festiwalu Amnesia Rockfest. Choć w Sepulturze nie grają już odpowiednio od jakichś 20 i 10 lat, postanowili przypomnieć dokonania tamtej kapeli i cały koncert poświęcili krążkowi „Roots”.

Jak to wszystko wyglądało od strony zespołu, Cavalera Conspiracy zobaczyć możecie dzięki urywkowi zamieszczonemu na Instagramie zespołu.

 

 

Back to the Roots 2016!!!

Film zamieszczony przez użytkownika @cavaleraconspiracy

 

Wokalista i gitarzysta Max Cavalera odszedł z Sepultury niecały rok po premierze „Roots”, pod koniec 1996 roku. Jego brat – perkusista Igor – przed pożegnaniem się z grupą 10 lat później zarejestrował jeszcze cztery studyjne płyty. Po latach zapragnęli wrócić do tamtych czasów.

Być może na tym wspomnienia się nie skończą. Max kilka miesięcy temu zapowiadał:

Powiedziałem Igorowi, że jeśli koncerty z okazji 20-lecia „Roots” się powiodą, możemy zrobić 30-lecie „Arise” lub innych. Naprawdę wierzymy, że to się uda.

 

 

Tymczasem aktualni muzycy Sepultury, którzy również wystąpili na Amnesia Rockfest, intensywnie pracują nad następcą albumu „The Mediator Between Head and Hands Must Be the Heart” z 2013 roku. Na początku przyszłego roku Derrick Green, Andreas Kisser i reszta przyjadą z nim do Polski.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także