Brian May: "Adam Lambert jest darem od Boga"

/ 8 stycznia, 2015

Choć fani mają mieszane uczucia, Brian May niezmiennie powtarza, że jest niezwykle zadowolony z Adama Lamberta jako wokalisty Queen. Nie tak dawno stwierdził nawet, że pod niektórymi względami młodzian jest lepszy od Freddiego Mercury'ego. To bez wątpienia odważne stwierdzenie, ale nie można odebrać Lambertowi ogromnej energii na scenie i bardzo dobrego głosu.

Wszystko to sprawia, że Brian May ponownie zdecydował się na pochwalenie młodego wokalisty – tym razem w rozmowie z Classic Rock:

Adam jest pierwszą osobą, jaką spotkaliśmy, która może bez mrugnięcia okiem wykonać wszystkie utwory z repertuaru Queen. On jest darem od Boga.

W samych superlatywach o Lambercie wypowiadał się również Roger Taylor:

On jest po prostu niesamowitym muzykiem. Zawsze traktujemy bardzo poważnie wszystko, co powie.

Mimo tak przychylnych ocen ze strony starszych kolegów, Adam Lambert nie chce się porównywać do Mercury'ego:

Nigdy nie będzie drugiego takiego jak on i ja nie chcę go zastępować. Nigdy mi na tym nie zależało. Chcę tylko zachować pamięć o nim i przypomnieć ludziom, jak znakomitym muzykiem był. Wszystko jednak bez naśladowania go. Staram się dzielić z publicznością tym, jak ogromną inspiracją był dla mnie samego.

Queen wraz z Adamem Lambertem odwiedzi Polskę – muzycy pojawią się już 21 lutego w krakowskiej Atlas Arenie (więcej na temat tego wydarzenia TUTAJ).

Wiele miejsca grupie Queen poświęciliśmy w najnowszym, styczniowym wydaniu "Teraz Rocka".

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także