Bruce Dickinson (Iron Maiden) sprzedaje ulubione odrzutowce

/ 20 sierpnia, 2015

Niestety nie chodzi jeszcze o polski odrzutowiec Flaris Lar 1, który tak spodobał się Bruce’owi Dickinsonowi podczas największych targów lotnicze na świecie odbywających się w czerwcu tego roku na lotnisku Le Bourget pod Paryżem. Sprzedaż tych samolotów rozpocznie się dopiero w 2016 roku.

Na razie w centrum Londynu zakupić można testowanego przez wokalistę Iron Maiden kilka lat temu amerykańskiego Eclipse. Ten odrzutowiec z najbardziej ekologicznymi silnikami na świecie zachwycił rockmana w jednej osobie trzy lata temu. Mówił on wtedy:

Odrzutowiec ma wiele możliwości, by podbić rynek. Nie ma innego odrzutowca z dwoma silnikami o podobnych kosztach utrzymania i takim zasięgu. Jest idealny do podróży po Europie. Wspaniale się go pilotuje i jestem podekscytowany tym, jaka będzie jego przyszłość.

Na pokład energooszczędnego samolotu, który może wznieść się na wysokość 12 tys. metrów i rozwinąć prędkość do 700 km/h, wchodzi sześć osób. Muzyk tak w niego wierzy, że postanowił sam wziąć się za jego sprzedaż. W stolicy Wielkiej Brytanii Eclipse 550 z logo Harrodsa będzie można kupić za 2,2 mln funtów. Wszelkich informacji o samolocie do końca sierpnia w punkcie sprzedaży udzielają przedstawiciele producenta Aeris Aviation, a być może także sam Bruce Dickinson.

Poniżej możecie za to posłuchać, jak wokalista i pilot chwalił Eclipse jakiś czas temu.

Tymczasem Iron Maiden już wkrótce wyda kolejną płytę – „The Book of Souls” ukaże się 4 września 2015 roku. Zapowiada ją teledysk „Speed of Light”.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także