Ian Gillan (Deep Purple) świętuje 70. urodziny

/ 19 sierpnia, 2015

Nie trzeba mieć nadzwyczajnego słuchu, żeby już po kilku wyśpiewanych słowach rozpoznać charakterystyczny wokal Iana Gillana. Frontman Deep Purple, który pełni tę zaszczytną funkcję (z przerwami) od 1969 roku, miał niebagatelny wpływ na rozwój całej muzyki rockowej i rozreklamowanie brytyjskiego zespołu. Zespołu, który uznawany jest przez wielu za żywą legendę.

Ian Gillan nagrał dziesiątki płyt – oczywiście wiele z Deep Purple, jak chociażby "Deep Purple in Rock", "Machine Head" czy "Perfect Strangers", ale nie możemy zapominać, że w swojej bogatej karierze współpracował między innymi też z Black Sabbath i z powodzeniem rozwijał swoje solowe projekty. Muzyk od lat umieszczany jest w różnego rodzaju zestawieniach kategoryzujących najlepszych wokalistów w historii muzyki rockowej.

Ale czy kogokolwiek to dziwi?

Ian Gillan wraz z grupą Deep Purple przyjedzie do Polski już w październiku tego roku. Muzycy zaprezentują się zgromadzonej w łódzkiej Atlas Arenie publiczności i – jak to zwykle bywa – możemy liczyć na znakomite muzyczne widowisko (bilety na koncert dostępne są w serwisie Tikeria.pl).

Czego życzmy Ianowi Gillanowi? Zdrowia, wytrwałości i kreatywności! 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także