Bruce Dickinson (Iron Maiden): Nie wiedziałem, o kim śpiewam w "Tears of a Clown&quot

/ 24 września, 2015

Bohaterem kompozycji „Tears of a Clown” z najnowszej płyty Iron Maiden „The Book of Souls” jest zmarły tragicznie w sierpniu 2014 roku aktor Robin Williams. Wokalista grupy, Bruce Dickinson, długo nie zdawał sobie z tego sprawy. Przyznał się do tego w rozmowie z Corus Radio:

Steve napisał utwór. Albo napisał słowa do niego. Potem go nagrywaliśmy. Nikomu nie powiedział, o czym jest, a ja, gdy śpiewałem, nie miałem pojęcia, że to o Robinie Williamsie. Skończyłem, podszedłem do niego i powiedziałem: „To naprawdę dobry tekst. Skąd się wziął?”. A on odpowiedział: „Robin Williams”. Byłem niesamowicie zaskoczony, ponieważ to było tak konkretne. Dla Steve’a mówienie wprost, o czym jest tekst, jest bardzo nietypowe.

Niespotykane było jeszcze coś innego. Iron Maiden rejestrował płytę jesienią zeszłego roku, czyli zaledwie kilkanaście tygodni po samobójstwie aktora.

Opowiadanie tak szczegółowo i wprost o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce tak niedawno i napisanie o tym człowieku utworu – byłem tym naprawdę zaskoczony. To było… Niewłaściwym byłoby powiedzenie, że było to „miłe zaskoczenie”, ale dobrze się poczułem, że tak to opisał. W pewnym sensie może czuł z nim jakąś więź, odczuwał podobną izolację jak Robim Williams. Może to trochę spekulacje, ale można odnieść wrażenie, że Steve czuł się podobnie.

The Book of Souls”, pierwsza podwójna studyjna płyta w dorobku Iron Maiden, na której znajdziecie omawianą kompozycję, ukazała się 4 września 2015 roku. Niżej możecie posłuchać całego wywiadu z Brucem Dickinsonem o „Tears of a Clown”.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także