Bunt fanów Depeche Mode

/ 26 kwietnia, 2013

Część fanów Depeche Mode nie zgadza się, by bilety na łódzki koncert grupy, który odbędzie się 24 lutego 2014 roku, były w tak wysokich cenach. Są one niemal dwukrotnie wyższe w porównaniu do 2010 roku, kiedy Brytyjczycy również występowali w łódzkiej Atlas Arenie.

Najbardziej odczuwalna jest podwyżka cen wstępu na trybuny, która wynosi od 220 do 330 złotych (w 2010 roku trzeba było zapłacić 176 zł). To co wywołuje jednak największy sprzeciw, to bilety w kategorii "Golden Circle Early Entrance". Kontrowersje budzi nie tylko cena 385 złotych, ale przede wszystkim fakt, w jaki sposób są one reklamowane. Według organizatora są one przeznaczone "tylko dla prawdziwych fanów".
 
– Czy fani z biletami na inne kategorie miejsc nie są prawdziwymi fanami? Albo czym osoby niepełnosprawne przebywające w odrębnym sektorze zasłużyły sobie na taką dyskryminację? – napisali organizatorzy akcji "Nie dla biletów GC EE" w portalu społecznościowym Facebook. Inicjatywę wsparło już ponad półtora tysiąca osób.  
 
 
– Problem galopujących cen biletów nie dotyczy tylko DM, ale wszystkich koncertów wykonawców zagranicznych w Polsce. Liczymy na to, że poparcia udzielą nam fani również innych zespołów – pisze na forum polskich fanów Depeche Mode użytkownik chriss.
 
Depeche Mode ma wystąpić w Polsce dwa razy: w Warszawie na Stadionie Narodowym i parę miesięcy później w Łodzi w Atlas Arenie. Wszyscy ci, którzy czekają na koncerty formacji będą mogli w międzyczasie przeczytać biografię, wywiady, ciekawostki, recenzje i opisy płyt zespołu w kolejnym numerze pisma Teraz Rock Kolekcja. Ukaże się on na rynku w połowie lipca. 
 
Najnowszy album Depeche Mode "Delta Machine" wydany został pod koniec marca 2013 roku. W Polsce w przeciągu zaledwie 3 dni od premiery, znalazł się na pierwszym miejscu listy sprzedaży płyt OLiS (o czym pisaliśmy TUTAJ). Jego recenzję znajdziecie w majowym wydaniu miesięcznika Teraz Rock.
 
 
Pierwszy teledysk promujący nową płytę został nakręcony do utworu "Heaven"

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także