Byli muzycy Nightwish i Sonata Arctica we wspólnym projekcie

/ 14 września, 2016

W drugiej połowie przyszłego roku ma zostać opublikowany album, który wspólnie przygotują Anette Olzon oraz Jani Liimatainen. Ona znana jest przede wszystkim z współtworzenia grupy Nightwish, której członkinią była w latach 2007-2012; on natomiast grał w takich zespołach jak Sonata Artcica, Altaria czy Cain’s Offering. Gitarzysta w nowym projekcie ma zająć się również produkcją.

O tej współpracy opowiedział w niedawnym wywiadzie Jani Liimatainen:

Zawsze byłem wielkim fanem głosu Anette, więc gdy pojawiła się możliwość do współpracy – napisania i wyprodukowania albumu – wiedziałem, że nie mogę powiedzieć „nie”. Pracujemy już nad utworami i nie mogę się doczekać efektu końcowego. To będzie znakomite!

Ze współpracy z Janim i wytwórnią Frontiers cieszy się również wspomniana Anette Olzon:

Nie mogę się doczekać, żeby zaśpiewać na płycie, którą przygotujemy wspólnie z Janim i wytwórnią Frontiers. Wierzę, że będę idealnie pasowała do tego projektu i cieszę się niezmiernie, że mnie do niego zaproszono.

Na razie wiemy, że płyta już powstaje, a odpowiedzialny za nią będzie przede wszystkim Jani Liimatainen, który zaangażowany jest w cały proces. Poinformowano na razie, że wydawnictwo w formie longplaya zostanie opublikowane najwcześniej w połowie 2017 roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także