Lemmy Kilmister w jednym z ostatnich wywiadów

/ 15 września, 2016

Wywiad przeprowadzony przez Matta Sweneya z Noisey odbył się 13 sierpnia 2015 roku. Lemmy Kilmister zaprosił go do baru Rainbow – tego samego, w którym teraz stoi pomnik wokalisty i basisty Motörhead.

Panowie ze szklaneczką czegoś mocniejszego w ręku porozmawiali m.in. o ulubionych basach firmy Rickenbacker (ciekawe, czy spodobałyby mu się te inspirowane jego twórczością w Motörhead?), miłości mamy muzyka do gitary hawajskiej, przesłuchaniu do zespołu Hawkind oraz pierwszym ujrzeniu The Beatles, które zmieniło całe życie Lemmy’ego. Przy okazji sami trochę też pograli.

Więcej o barze Rainbow i wspomnianym pomniku znajdziecie poniżej w dłuższej relacji z jego odsłonięcia, polecanej przez sam Motörhead.

Lemmy Kilmister zmarł 28 grudnia 2015 roku, cztery dni po swoich 70. urodzinach i dwa dni po zdiagnozowaniu u niego guzów nowotworowych w mózgu i szyi. Główną przyczyną śmierci, wpisaną do aktu zgonu, był rak prostaty.

Niewiele ponad dwa tygodnie wcześniej, 11 grudnia w Berlinie, nie bez przeszkód Motörhead zakończył trasę promującą ostatnią płytę „Bad Magic”. Występy grupy z listopada 2015 roku znajdziemy na ostatnim koncertowym DVD „Clean Your Clock”.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także