CRF 2015: The Animals&Friends, Dezerter…

/ 20 marca, 2015

The Animals@Friends to grupa wykonująca klasyczny repertuar legendarnych The Animals. Zespół tworzą dwaj członkowie oryginalnego składu The Animals: perkusista John Steel i grający na instrumentach klawiszowych Mick Gallagher, a towarzyszą im Danny Handley i Scott Whitley. Na koncercie Animalsów w Cieszanowie nie zabraknie takich utworów jak "We Gotta Get Out Of This Place", "Boom Boom", "Don't Let Me Be Misunderstood", "Baby, Let Me Take You Home", "I Put A Spell On You" czy jednego z najlepiej sprzedających się singli w historii całej muzyki popularnej – " House of the Rising Sun".

Do programu CRF 2015 dołącza również legenda polskiego punka Dezerter, który na festiwalu zagra całą płytę "Ile procent duszy?". To drugi występ Dezertera na podkarpackiej imprezie Zwykle pierwszy koncert w nowym miejscu dłużej się pamięta, szczególnie że ten festiwal jest taki młody. Pamiętam wyluzowaną, rozbawioną publiczność i atmosferę bardzo wakacyjną. Słońce, przyroda dokoła stworzyły klimat, trochę jak swego czasu w Jarocinie czy później na Woodstocku. Poza tym koncertem z Dezerterem byłem w Cieszanowie również w zeszłym roku z folk punkowym zespołem R.U.T.A, zobaczyłem że festiwal się rozwija, wszystko zaczyna się sprawniej kręcić – wspomina Robert Matera, wokalista i gitarzysta Dezertera.

Organizatorzy włączają również zielone światło młodym zespołom, rozpoczął się nabór do corocznego Przeglądu Kapel rozgrywającego się na Scenie Alternatywnej CRF. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30.04.2015. W tym roku, na scenie głównej CRF, wystąpią tradycyjnie zwycięzcy ubiegłorocznego Przeglądu Kapel CRF : Rotengeist (Przegląd Kapel Podkarpackich), Heroes Get Remembered (Przegląd Kapel Ogólnopolskich) oraz Berlinska Dróha (Przegląd Kapel Międzynarodowych).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także