Century Media sprzedane za 17 milionów dolarów

/ 25 sierpnia, 2015

Znana europejska wytwórnia płytowa, Century Media Records, po miesiącach spekulacji została sprzedana firmie Sony Music. Według raportów przytaczanych przez Music Business Worldwide, firmę, którą wyceniano na 15-20 milionów dolarów, sprzedano za 17 milionów.

Wytwórnia istnieje nieprzerwanie od 1988 roku i w swojej niezwykle bogatej historii współpracowała z wieloma znanymi wykonawcami rockowymi. Obecnie miała pod swoimi skrzydłami między innymi: Nevermore, Lacuna Coil, Shadows Fall, Suicide Silence, In This Moment, Butcher Babies, Watain, Napalm Death  i wielu innych.

W skład Century Media wchodziło również kilka mniejszych wytwórni: The Century Family, Another Century, InsideOut Music i People Like You. Wszystkie należą od teraz do Sony Music. Na początku stycznia ubiegłego roku w wieku 49 lat zmarł współzałożyciel i szef Century Media, Oliver Withöft. Niedługo po jego odejściu spekulowano na temat przyszłości wytwórni – mówiło się, że zainteresowane zakupem są trzy firmy: Sony, Warner i Universal. Ostatecznie swój cel osiągnęła ta pierwsza, ponieważ przedstawiła najbardziej konkretną ofertę.

Nie wiadomo na razie, co dalej z wytwórnią – czy Sony zachowa nazwę, czy jednak będzie wydawała kolejna wydawnictwa pod swoją. Szczegóły umowy nie są znane, dlatego o przyszłości Century Media Records dowiemy się zapewne za jakiś czas. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także