Chris Broderick żegna się z Megadeth, wcześniej odszedł Shawn Drover

/ 26 listopada, 2014

Dość niespodziewana wiadomość napłynęła z obozu Megadeth. Jeden z jego członków – gitarzysta Chris Broderick – opublikował oświadczenie, z którego wynika, iż żegna się z amerykańskim zespołem. Przypomnijmy, że współtworzył go od 2008 roku, wcześniej grając między innymi w Jag Panzer czy Nevermore.

Jakie są powody jego odejścia z zespołu dowodzonego przez Dave'a Mustaine'a? Możemy o nich przeczytać we wspomnianym oświadczeniu:

Ze względu na różnice artystyczne i muzyczne, z wielkim smutkiem musze ogłosić, że odchodzę z zespołu Megadeth i będę podążał we własnym muzycznym kierunku. Chciałem dodać, że niezwykle doceniam akceptację i szacunek, które spotkały mnie ze strony fanów Megadeth przez ostatnie siedem lat, ale to dobry moment, żeby pójść naprzód.

Życzę Dave'owi i kolegom z Megadeth wszystkiego, co najlepsze.

Muzyk dodał ponadto, że już pracuje nad nowymi projektami i na pewno za jakiś czas o nich usłyszymy. Odejście Brodericka oznacza, że członkowie Megadeth będą musieli szukać nowego gitarzysty. Nie można przy tym zapomnieć, że wczoraj szeregi zespołu opuścił perkusista Shawn Drover.

Obecnie w skład Megadeth wchodzą tylko Dave Mustaine i basista David Ellefson.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także