Dokument o Kurcie Cobainie w 2015 roku

/ 25 listopada, 2014

Choć było już wiele filmów dokumentalnych o liderze grupy Nirvana, to "Kurt Cobain: Montage of Heck" będzie wyjątkowe. Wszystko dlatego, że to pierwszy film od początku do końca autoryzowany przez rodzinę zmarłego muzyka, to również produkcja, przy tworzeniu której czynny udział wzięli spadkobiercy Kurta Cobaina. Żeby tego było mało, dokument zostanie napisany, wyreżyserowany i wyprodukowany przez Bretta Morgena, który ma na swoim koncie nominację do Oscara. Film został zamówiony przez stację HBO i będzie miał swoją premierę w 2015 roku.

Morgen uzyskał nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów – również prywatnych rzeczy – związanych z Kurtem Cobainem. Ma wgląd w całe archiwum rodzinne. Co również ważne, w filmie pojawi się kilka utworów Nirvany, w tym jeden dotychczas niepublikowany. Na film złożą się również prywatne filmy wokalisty, które kręcił w swoim rodzinnym domu, wykorzystane zostaną także jego obrazy, rysunki, zdjęcia czy dzienniki. 

"Kurt Cobain: Montage of Heck" będzie pierwszą tak kompletną i jednocześnie tak głęboko penetrującą prywatne życie Kurta Cobaina produkcją filmową w historii. O tym, że będzie to film godny uwagi może świadczyć również fakt, że Brett Morgen pracuje nad materiałem do filmu… od ponad ośmiu lat. Gromadzi, analizuje i wybiera wszystko to, co może zainteresować widzów i jednocześnie odkryje kilka rzeczy, o których do tej pory nie wiedzieliśmy. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także