Chris Cornell poprawia tytuł debiutanckiego krążka

/ 8 lipca, 2015

Chris Cornell po rozpadzie Soundgarden i przed założeniem Audioslave próbował kariery solowej. W 1999 roku ukazała się jego pierwsza płyta „Euphoria Morning”. Po latach przy okazji reedycji zyska nowy tytuł – „Euphoria Mourning”. Jedna drobna literka „u” – niby nic, a jednak różnica spora, bo z euforycznego „poranka” robi się euforyczna „żałoba”. Artysta tłumaczy, dlaczego zdecydował się na taką zmianę.

Tytuł albumu powraca do swojego oryginalnego brzmienia, które zostało zmienione przed jego wydaniem, po tym, gdy posłuchałem złych rad. Trudno opisać satysfakcję, jaką czują, gdy widzę go tak, jak sobie początkowo wymyśliłem. Jedna litera jest wszystkim.

Na płycie żaden utwór nie nosił tego samego tytułu co wydawnictwo, więc tu nie były konieczne żadne zmiany. Album promował teledysk do pierwszego utworu, „Can’t Change Me”.

Euphoria Mourning” ukaże się na płycie kompaktowej, winylowej (po raz pierwszy w historii), a także w formacie cyfrowym 14 sierpnia 2015 roku. Niedługo potem Chris Cornell wyda kolejną, czwartą już płytę z solowym, premierowym materiałem. „Higher Truth” możemy spodziewać się już na początku września 2015 roku.

Tracklista „Euphoria Mourning”

 1. Can't Change Me
 2. Flutter Girl
 3. Preaching The End Of The World
 4. Follow My Way
 5. When I'm Down
 6. Mission
 7. Wave Goodbye
 8. Moonchild
 9. Sweet Euphoria
 10. Disappearing One
 11. Pillow Of Your Bones
 12. Steel Rain

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także