Crippled Black Phoenix zagra w Progresji

/ 19 sierpnia, 2016

Crippled Black Phoenix – supergrupa z Wielkiej Brytanii – wraca do Polski ze specjalnymi gośćmi: Publicist UK i The Devil’s Trade. Już 19 grudnia tego roku cała trójka wystąpi na scenie stołecznego klubu Progresja Music Zone.

Crippled Black Phoenix to projekt muzyków, którzy wywodzą się z tak energetycznych kapel jak Electric Wizard, Iron Monkey, Portishead, Mogwai czy Gonga. Członkowie zespołu swoją współpracę rozpoczęli w 2004 roku.

Prowodyrem całego muzycznego zamieszania był perkusista Justin Greaves (Iron Monkey, Electric Wizard, Teeth Of Lions Rule The Divine, The Varukers, itd.) i pewna pożyczona gitara, na której powstało pierwsze demo. Na sukces nie musieli długo czekać. Już pierwszy ich album był strzałem w dziesiątkę. Ciężko ich zaszufladkować, co jest ich niewątpliwym atutem.

Ich muzyka jest pełna kontrastów. Łączą eksperymentalne brzmienie z klasyką, progresyjne granie z awangardą, a mocne uderzenia z przepięknymi balladami. Niewątpliwie poruszają się w klimatach post-rockowych, post-punkowych, docierając aż do freak folku i ambientu. Sami autorzy swoje utwory określają jako: „ballady końca świata”. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także