Cymeon X wraca po latach nieobecności na scenie

/ 9 listopada, 2011

Nowa studyjna płyta pionierów polskiej sceny straight edge / hardcore nazywa się "Pokonać samego siebie" i jest na niej 12 piosenek! 5 to zupełne premiery, 5 to stare kawałki Cymeona X, z czego 2 hymny pamiętne z "Free Your Mind.", a 3 nienagrane do tej pory w studio kawałki z początku lat 90-tych. No i 2 covery przy których starszej załodze musowo zakręci się łezka (Inkwizycja i Inside Out- Adam Pain Runs Deep śpiewa gościnnie No Spiritual Surrender).

"Pokonać samego siebie" to ten sam Cymeon X co 20 lat temu, ale dojrzalszy. Ci sami ludzie, wierni tym samym ideom, ale nie identyczni. Hardcore, nawet straight edge, to nie jest zakon z 10 przykazaniami, ale świadoma postawa życiowa. I dla tej kapeli niezmiennie najważniejszą rolę odgrywają: drug free, wegetarianizm, straight edge, scena hc/punk. Ta płyta jest naładowana tą samą młodzieńczą wiarą w pozytywną zmianę świata, którą ongiś zarażali bywalców swoich koncertów.

Bo lata nieobecności Cymeona X nie oznaczały zerwania kontaktów ze sceną. Chociażby basista Stiepan spędził je pracowicie w Apatii. 40-stka na karku nie przeszkodziła dziś Cymeonom zagrać porcji spontanicznego i melodyjnego old school hardcore'a. Czas się nie zatrzymał, mamy rok 2011, ale Cymeon X emanuje tym samym młodzieńczym entuzjazmem który cementował ongiś polską scenę hardcore.

Zagrają wspólnie w następujących miejscach:

– 25 listopada, piątek– Poznań, Reset, ul.Bożnicza;
– 26 listopada ,sobota – Częstochowa – Galeria Teatr From Poland, ul. Najświętszej Marii Panny 2 (w bramie);
– 27 listopada, niedziela – Warszawa, CDQ ul. Burakowska 12 (gośc specjalny Double Visions) godz. 19.00.

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także