The Cranberries ujawniają okładkę nowego albumu

/ 9 listopada, 2011

W latach 90-tych grupa The Cranberries sprzedała ponad trzydzieści milionów płyt i zdobyła czołową
pozycję wśród zespołów rockowych. Produkcją albumu „Roses” zajął się długoletni przyjaciel zespołu – Stephen Street, którego zamiarem był powrót do świeżości i oryginalności dwóch pierwszych płyt The Cranberries – "Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We? " oraz "No Need To Argue". Po wydaniu w 2001 roku albumu "Wake Up And Smell The Coffee", zespół The Cranberries ogłosił przerwę w działalności.

Po ośmiu latach od nagrania ostatniej płyty grupa na krótko reaktywowała się z okazji uroczystości w Trinity College –Kiedy zaczęliśmy grać, miałam wrażenie, że nigdy nie zaprzestaliśmy wspólnych występów. Jest coś niesamowitego w graniu z The Cranberries, można to porównać do założenia idealnej pary butów. Po prostu pasują – mówiła wówczas Dolores O’Riordan. Teraz dodaje: Nagranie dwóch solowych albumów z różnymi muzykami, uświadomiło mi, że Noel oraz Mike potrafią stworzyć wyjątkowe oraz jedyne w swoim rodzaju akordy, które Ferg zbiera razem w całość. Podczas nagrywania płyty w studio aż grzmiało, Stephen był w swoim żywiole, więc wszystko poszło całkiem szybko.

Do wypowiedzi wokalistki dołączył się Noel Hogan – Zawsze miałem wrażenie, że powstanie następny album. Podczas ostatnich sześciu lat, razem z Dolores wymienialiśmy się swoimi pomysłami.

Okładka:

Lista utworów:
1. Conduct
2. Tomorrow
3. Fire & Soul
4. Raining In My Heart
5. Losing My Mind
6. Schizophrenic Playboys
7. Waiting In Walthamstow
8. Show Me
9. Astral Projections
10. So Good
11. Roses

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także